İade İşlemi:

 

- Hesabım > İade Taleplerim sayfasından süreci başlatılır.

- İade etmek istediğiniz sipariş seçilir, daha sonra iade kodu oluşur.

- Teslim edilecek paketin üzerine iade kodu yazılır.

- Ürün veya ürünler faturasıyla birlikte bir pakete koyulur, paket ile birlikte Aras Kargo anlaşmalı iade kodu kargo görevlisiyle paylaşılır.

- İade talebi sonrası en geç 10 gün içerisinde kargo yoluyla iade gerçekleştirilmelidir.

(Aras Kargo - kodu ile yapılan iade veya değişim gönderileri ücretsizdir. Diğer kargo firmaları tercih edilmesi durumda ödeme gönderen tarafa aittir; karşı ödemeli kargolar kabul edilmeyecektir.)

 - İade işlemleri, kredi kartları ile yapılan ödemelerde 1-3 iş günü içerisinde, debit (bankamatik) kartlar ile yapılan ödemelerde ise 7-14 iş günü içerisinde kart hesabına yansımaktadır. ( İyzico )

 

İade Şartları:

 

- Kullanılmış, orjinalliğini kaybetmiş ve üzerinde etiketi bulunmayan ürünlerde kesinlikle iade işlemi yapılmamaktadır.

- Kullanım kaynaklı hasar görmüş (yırtılmış, kalıpta deformasyon oluşmuş, kopmuş, vb.) ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

- Ağır kokulu parfümler ya da iz bırakabilecek bir deodorant ile denenmiş, lekelenmiş ve silinmiş veya yıkanmış, yumuşatıcı ya da deterjan kokulu, ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. 

- Ürün tarafına teslim edildikten sonra gerekli kontrolün yapılıp varsa herhangi bir sorunu bildirmenin sorumluluğu siz değerli müşterilerimize aittir aksi halde iade için gönderdiğiniz defolu ürünler kabul edilmeyecektir.

- Yasal düzenlemeler geregi tüm siparişler sevk irsaliyesi, ve fatura ile kargolanır. İade işlemlerinde size gönderilen orjinal dökumanların bulunduğundan emin olunuz. Faturası olmayan ürünlerde iade işlemi yapılmamaktadır.

- İade talepleriniz, ürünlerin tarafınıza teslim edildiği tarihten itibaren 14 gün içinde Nisalin iletişim sayfasında bulunan resmi adresine ulaştırılması durumunda kabul edilir.

- Lütfen iade etmek istediğiniz ürünü; Merkez Mahallesi, İyiniyet Sokak, No:33 Kat:2 Alinçe Tekstil Şişli / İSTANBUL adresine gönderiniz.

- İade etmek ya da değiştirmek istediğiniz ürünlere ilişkin kargoların, ürünler Nisalin'e ulaşana kadar sizin sorumluluğunuzda olduğunu hatırlatmak isteriz.

 

 

Sipariş iptal işlemi:

 

Bedeli ödenmiş ancak henüz teslim edilmemiş siparişinizi kargoya verilmeden önce iptal etmeniz gerekmektedir. Bunun için [email protected] adresine e-posta göndermeniz yeterli olacaktır.

 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

1.Nisalin.com’ dan nasıl alışveriş yapabilirim?

 

-  Ürün türü (ceket, elbise, pantalon vs.) seçiminizi yapın.

-  Seçtiğiniz ürünü alışveriş sepetine ekleyin. Ardından alışverişe devam edin, veya siparişi tamamlayın.

-  Sipariş verme işlemine üye olarak yada misafir olarak devam edebilirsiniz.

-  Teslimat yönteminizi seçin.

-  Ödeme yönteminizi seçin.

-  Siparişi onaylayın.

-  Fatura ve ödeme bilgilerinizin kontrolü sağlandıktan sonra size siparişinizin onaylandığına dair bir e-posta gönderilecektir.

-  Ürününüz seçtiğiniz teslimat yöntemi ve size belirtilen süre zarfında adresinize teslim edilecektir.

 

 

2.Teslimat kaç günde oluyor?

 

Siparişler 1 ila 5 iş günü içerisinde belirtilen adrese teslim edilir. Cuma günü 16:00’dan sonra verilen siparişler Pazartesi günü işleme alınmaktadır. Teslimat saatleri iş günleri 09.00 – 18.00 arasındadır. Pazar günleri teslimat yapılmamaktadır.

 

 

3.Hangi ödeme yöntemlerini kullanabilirim?

 

Havale veya VISA ve MasterCard kredi kartları ile ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartlarına İyzico ödeme platformu ile taksitli ödeme imkanı sunmaktayız.

 

 

4.İnternet sayfasında kredi kartımı kullanmam güvenli mi?

 

Evet, kredi kartınızı güvenle kullanabilirsiniz. PCI DSS güvenceli kart saklama özelliği bulunan İyzico sistemi kolay ve güvenli bir ödeme platformu sunar. PCI Hizmet Sağlayıcısı’nın en üst düzey güvenlik sertifikası olan Level 1 sertifikasına sahiptir. www.nisalin.com, İyzico sistemine bağlı bir e-ticaret sitesi olarak bu sertifikaya otomatik olarak sahiptir.

 

 

5.Tükenen ürünlerin stok yenilemesi yapılıyor mu?

 

Tükenen ürünlerde stok yenilenmesi yapılabilir. Ürün favorilerinize ekli ise stok yenilenmesi yapıldığında size e-posta yolu ile bilgi verilecektir.

 

 

6.Teslimat sırasında adreste bulunmuyorsam ne olacak?

 

Adreste bulunmadığınız takdirde kargonuz “teslim edilmedi” olarak işaretlenir ve geri döner. Bir sonraki iş günü tekrar adresinize getirilir.Kargo şirketi ile irtibata geçerek gelecekleri saat hakkında ön bilgi alarak, paketinizin sizin icin uygun bir saatte teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. İkinci kez gelindiğinde adreste bulunmamanız durumunda ofis adresimize iade edilir.

 

 

7.Teslimat sırasında nelere dikkat etmeliyim?

 

Siparişinizi teslim alırken kargo paketinizde hasar (yırtık, ezilme, ıslanma, vb.) olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Hasar tespiti durumunda, oluşan hasar ürüne zarar vermiş veya hasar nedeniyle faturadaki ürün ile içerik eşleşmiyor ise kargoyu teslim almamanız ve kargo yetkilisine tutanak tutturmaniz gerekmektedir.

Tutanak, oluşan hasarın siz kaynaklı olmadığını belirttiği icin değişim veya iade işleminizi kolaylaştıracaktır. Tutanak sonucunda yeni ürün en kısa sürede adresinize gönderilecektir.

Kargoyu teslim aldıktan sonra yapılan eksik veya hasarlı ürün bildirimleri, tutanak olmadığı için incelemeye tabi tutulur. İnceleme sonuca göre kabul edilebilir veya reddedilebilir.

 

 

8.Ürün kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

 

[email protected] email adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

 

 

9. Cayma hakkı bulunuyor mu?

 

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren on dört gün içinde malı reddederek cayma hakkına sahiptir. SATICI veya Sağlayıcının Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinin on ikinci maddesinde belirtilen yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde cayma hakkı süresi on dört gündür. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirmesi yeterlidir.

Tüketicinin cayma bildiriminin SATICI'ya yazılı olarak veya sürekli veri taşıcısıyla ulaştığı tarihten itibaren on dört gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir.

Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin SATICI veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.

385 Sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir. Ancak, KKTC ve yurtdışı gönderilerinde müşterilerimiz siparişlerinde KDV ödemediği için, gümrükte almış olduğu ürünlerin vergilerini ödemekle yükümlüdür. Gümrükten her ne şekilde olursa olsun teslim alınmayan ürünler için müşterilerin cayma hakkı bulunmamaktadır.

 

Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

a) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmeleri,

b) Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mallara ilişkin sözleşmeler,

c) Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmeler,

ç) Tüketici tarafından ambalajının açılmış olması şartıyla, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler,

d) Gazete, dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler,

e) Bahis ve piyangoya ilişkin hizmetlerin ifasına ilişkin sözleşmeler,

f) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.

Cayma hakkının kullanılması durumunda ürün ve paket kontrolü NİSALİN tarafından yapılacaktır. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır. ALICI talep ve şikâyetlerini SATICI'ya yazılı olarak veya sürekli veri taşıyıcısıyla bildirebilir. 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR